ÇAMLIHEMŞİN'DE 60 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Rize İŞ-KUR İle Çamlıhemşin HEM Arasında 60 Kişinin istihdam edileceği Meslek Edindirme Kursu Açılıyor.

ÇAMLIHEMŞİN'DE 60 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
ÇAMLIHEMŞİN'DE 60 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Advert

Rize İŞKUR’da düzenlenen Mesleki Eğitim kursu protokolünü Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz ile Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu arasında imzaladı.


 

Bu kapsamda, Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 25 kişilik Takı Çizimi ve Üreticisi, 15 kişilik Kadın Giysisi Dikim Elemanı, 20 kişilik Rattan Örücü mesleki eğitim kursları düzenlenecek.

Teorik ve uygulama eğitimli programa katılan kursiyerlere, günlük harcırah ödemesi, genel sağlık sigortası ve iş kazası meslek hastalığı primleri ödemesi İŞKUR tarafından yapılacak.

Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz da imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, 60 kişilik Mesleki Eğitim Kursu (MEK) Projesi için imza protokolü düzenlediklerini ifade etti. Bu protokolle Mesleki Eğitim kurslarının 2020 için başlangıç olduğunu söyleyen Kiraz, diğer işletmelerin de MEK Projesi ile nitelikli eleman yetiştirme fırsatı elde edeceklerini ve bu sayede istihdama katkı sağlayabileceklerini ifade etti. Kiraz, bu protokollerin devamının işgücü taleplerine göre değerlendirileceğini ümit ettiklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe Naz     2020-01-18 Ertan müdürümü kutluyorum. Müdürüm bu başarılarını siyasette bekliyoruz
Ardeşenli     2020-01-18 Adam gibi adam Sayın Ertan Berberoğlu gittiği her yerde farkını fark ettirıyor. Ardeşen kıymetini bilemedi müdürüm. Başarılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"