RİZE VE İLÇELERİNDE 58 DERE İSLAH EDİLDİ

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Rize iline ve ilçelerine yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

RİZE VE İLÇELERİNDE 58 DERE İSLAH EDİLDİ
RİZE VE İLÇELERİNDE 58 DERE İSLAH EDİLDİ
Advert

 DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın yaptığı açıklamada;Rize ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

 

ardeşen png ile ilgili görsel sonucu

 

 

İşletme Halinde 1, İnşa Halinde 2 Adet İçmesuyu Projesi Var

2003 yılından bugüne kadar Rize ilimizde tamamladığımız içmesuyu tesisleri ile 110.000 kişinin ihtiyacını karşılayacak olan, yıllık 6,31 milyon m³ içmesuyu temin ediyoruz. Şuan da Rize’de işletme halinde 1, inşa halinde ise 2 adet içmesuyu projemiz bulunmaktadır.

 

Rize Civar Yerleşimler 2. Kısım İçmesuyu İsale Hattı inşaatı ile de Varda kaynağından alınacak su 85,50 km uzunluğundaki isale hattı vasıtasıyla Rize civar yerleşimlere yıllık 3 milyon m³ içmesuyu verilecektir. Söz konusu işte % 29 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

 

 

Taşkın Koruma Tesisleriyle Halkımızı ve Toprağımızı Koruduk…

 

Rize’nin en büyük problemlerinden biriside sel ve taşkınlar.  2003 yılından bugüne kadar tamamlanan 58 dere ıslahı ile; Rize şehir merkezi, 101 adet yerleşim yeri ve 17.070 dekar arazi taşkınlardan korunmuştur.

ardeşen png ile ilgili görsel sonucu

 

Halen devam eden 18 adet dere ıslah çalışmamız mevcuttur. Bunlardan biri Güneysu İlçe Merkezi Ballıdere Deresi Islahıdır. Söz konusu iş tamamlandığında Güneysu ilçesi taşkınlardan korunacaktır. İşte %46 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

 

Bir diğer işimiz ise Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri Taşlıdere Vadisi Islahı 6. Kısım işidir. Söz konusu iş tamamlandığında Rize şehir merkezi ve Güneysu ilçesi taşkınlardan korunacaktır. İşte %52 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

dsi dsi rize
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"